Sky-Work

Inspektion af biogastanke

Kontakt os

Inspektion af biogastanke

Om projektet

Bombastiske biogastanke med en højde på hele 26 m. og en diameter på 20 m. er ikke nemme at komme rundt i med stillads. Det kan blive svært at fastgøre stilladset, efterhånden som det kommer op i højden, og der er komponenter i tanken, som det skal bygges udenom. Derfor trak Biogas Teknik Sky-Work ind i billedet til at udføre kontrol og fejlfinding på tre nyopførte biogastanke.

Efter en god og åben dialog om ønsker og restriktioner designede Sky-Work en løsning, så inspektionen af de tre 10.000 m3 store biogastanke kunne udføres sikkert og problemfrit. Sky-Work leverede alt udstyr til opgaven, som blev løst hurtigere takket være den nemme adgang via reb.

Kontakt os

Kontakt os

Du kan altid komme i direkte kontakt med os via telefon, eller du kan skrive til os via email, hvis du har nogle spørgsmål eller ønsker et uforpligtende tilbud.

Se vores fulde kontaktliste her Send din besked